Strona główna > Blog > Kiedy warto skorzystać z usług architekta wnętrz

Jak zaaranżować wnętrze nowego domu lub mieszkania? Jak zmienić stare wnętrze? To pytanie stawiane niezwykle często. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób zaaranżować wnętrze, zwróć się o pomoc do architekta wnętrz. Nas skorzystanie z jego usług mogą sobie dzisiaj pozwolić nie tylko osoby w bardzo dobrej sytuacji materialnej, ale każdy z nas. Jakie korzyści osiągniemy? Zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Skorzystaj z porad architekta zanim odbierzesz klucze do mieszkania

Wybranie architekta tylko z pozoru jest bardzo proste. Zanim dokonasz wyboru, poszukaj właściwej osoby, porównaj kilkanaście ofert i dopiero umów się na spotkanie, ale z kilkoma osobami. W ten sposób znajdziesz architekta, z którym przyszła współpraca ułoży Ci się najlepiej. Taki rekonesans zrób wtedy, kiedy budowa domu lub mieszkania nie została jeszcze ukończona. Zatrudniając na tym etapie architekta wnętrz zaoszczędzimy sobie zbędnych wydatków po zakończeniu budowy. Widząc plan lokalu architekt zauważy te szczegóły, których my nie jesteśmy w stanie dostrzec. Zmiany w projekcie, które zostaną dokonane przed odbiorem mieszkania ( przeniesienie kontaktów, wyburzenie ścianki działowej, dokonanie zmian w umiejscowieniu punktów oświetleniowych)  nie obciążą tak bardzo naszej kieszeni, jak wtedy, kiedy zdecydujemy się ich dokonać po odbiorze mieszkania. 

 

www.yourinteriors.pl

 

Idealne wnętrze zgodne z gustami i upodobaniami jego mieszkańców

Rola architekta wnętrz na każdym etapie współpracy z klientami sprowadza się przede wszystkim do bycia ich doradcą. Ma on im pomóc stworzyć idealne, dopasowane do ich potrzeb o oczekiwań, wnętrze. Nie może forsować swojej wizji, powinna ona współgrać z tym, jak wyobrażają sobie swoje wnętrze jego właściciele. Aby przekonać klientów do danego rozwiązania i osiągnąć ich zadowolenie nie wystarczy przygotowanie tylko jednego planu aranżacji wnętrza. Trzeba takich propozycji przygotować przynajmniej kilka. 

wnętrz architekta​Co to znaczy: dobry architekt wnętrz?

Dobry architekt to taki, który potrafi wysłuchać propozycji zgłaszanych przez klientów. Umiejętność słuchania i reagowania na uwagi i sugestie klientów – to cechy, które powinien posiadać każdy architekt, który chce zasłużyć na miano dobrego. Oczywiście musi on być doskonale zorientowany w branży, a szczególnie w obowiązujących aktualnie trendach w aranżacji wnętrz. Idealna sytuacja, to zatrudnienie architekta, który pochodzi z tego samego miasta, co my, ewentualnie z jego najbliższej okolicy. Jak go znaleźć? Możemy posłużyć się wyszukiwarką internetową. To bardzo proste, wystarczy w nią wpisać hasło: „architekt wnętrz Szczecin”. Po kilku sekundach możemy przeglądać wyniki, przyjrzeć się ofercie i skontaktować się z wybraną osobą. 

Szukasz oszczędności – skorzystaj z usług architekta wnętrz

Większość osób uważa, że zatrudnienie architekta oznacza duże wydatki. To prawda, ich usługi nie są tanie. Ale zatrudniając architekta wnętrz wbrew pozorom sporo zaoszczędzimy. To architekt wybierze rozwiązania, które z jednej strony będą najtańsze, a jednocześnie najlepsze. W wielu miejscach może liczyć na otrzymanie korzystnych rabatów. Poleci nam sprawdzone sklepy, ekipę budowlaną i podwykonawców. Bardzo popularny w ostatnim czasie stał się nadzór inwestorski.