Strona główna > Jachty i Statki > Największy na świecie...

Największy na świecie...

największy jacht na świecieJeśli chodzi o super jachty, to coraz częściej możemy słyszeć o przygotowaniu nowego, coraz to większego super jachtu. Jest to tendencja motorowa. Jednak niepoprawny wielbiciel upodobał sobie tym razem żeglarstwo i zaczął realizować śmiałe marzenia.

luksusowy jacht wnętrzePierwsze jednostki to rendery, która mają nazwę A i możemy je zobaczyć na rynku od kilku lat. Cały czas pracuje się jednak nad czymś nowym, jeszcze bardziej spektakularnym. A jeżeli do tego dodamy również projektanta Philippe Starck'a,to można być pewnym, że będzieto coś zjawiskowego.

Nowa forma ma mierzyć aż 468’ i możliwe, że dzięki temu z taką długością kadłuba będzie bić rekord Maltese Falcon, który przez lata był rzeczywiście największy. Przyszłym właścicielem nowej jednostki będzie bilioner z Rosji Andrey Melnichenko. Przez lata już wiadomo, że starał się przygotować jakąś niespodziankę i okazuje się, że będzie ona naprawdę duża i będzie miała aż trzy maszty.

Rendery A i jego projekt do tej pory trzymany był w ścisłej tajemnicy. Teraz po raz pierwszy mamy dostęp do tych planów. Magazyn Boat International, który posiada dostęp do renderów oraz osoby właściciela określa go jako wizjonera: Kiedy inni armatorzy chcą, by ich jednostki wtapiały się w tło on stara się pracować nad doskonałym jachtem, który przeniesie granicę desingu w nieco inne miejsce. Chce kreatywności i nowych technologii w swoich działaniach. Już jego pierwszy super jacht Motor Yacht A zdecydowanie zmienił stylistykę w zakresie jednostek motorowych.

największy jacht renderJacht ma być napędzany silnikami Diesla oraz dwoma jednostkami elektrycznymi. Ma mieć prędkość na poziomie do 21 węzłów oraz 16 węzłów prędkości masztowej. Zasięg ma być nieco powyżej 5 tysięcy mil Jak będzie wyglądać wnętrze tego na tą chwilę nie wiemy, ale jedyne co zostało odkryte to fakt, że jacht ma mieć aż 6 różnych pokładów.

Nadal jednak budowa jest owiana tajemnicą a w stoczni osłonięta na stałe folią. Dzięki temu nie ma do niej dostępu i tak naprawdę wszystkie te kwestie, które związane są z tą budową są skutecznie utrzymywane w tajemnicy, tak że nie ma do nich dostępu i trudno powiedzieć jak jacht będzie się prezentował.

Zobacz również