Strona główna > Meble drewniane > Jak czyścić drewniane meble?

Jak czyścić drewniane meble?

jak czyścićdrewniane mebleWydaje się, że meble są wizytówką dla każdego wnętrza. To właśnie one przyciągają wzrok i dlatego dobrze, jeśli będą ładnie wyglądać. Jeśli mają dobre wrażenie sprawiać to na pewno trzeba je regularnie czyścić. Jak to robić, by nadać meblom błysk?

drewniane łóżkoSiła – olej i wosk

Przy czyszczeniu mebli używa się preparatów, które zawierać mogą wosk albo olej. Dzięki nim można doprowadzić meble do pięknego połysku. Poza tym składniki takie będą odpowiadać za dobrą ochronę mebli przed wilgocią oraz przed osiadaniem kurzu. Jednocześnie można doprowadzić je do połysku.

Niezbędne akcesoria

W czyszczeniu mebli trzeba też używać specjalnych akcesoriów pielęgnujących. Na pewno drewno będzie źle reagowało na wodę, dlatego ich mycie zwilżoną szmatką nie będzie dobrym wyborem. Pomocna może się okazać ircha, a więc gąbka z cienkiej skóry owczej. Jeśli pielęgnujemy meble dobrze mieć akcesoria do ich czyszczenia na wilgotno a także coś do ich dopieszczenia na sucho.

Czyszczenie a rodzaj mebli drewnianych

drewniane meble w łazienceNa pewno trzeba umieć dobrać środki w zależności od tego jakie mamy dokładnie meble. To oczywiście ma swoje istotne znaczenie. W zależności też od tego czy będzie się używać wosku czy innego środka czyszczącego, wszystko musi być idealnie dopasowane. Inaczej będzie się czyścić antyki a inaczej zwykłe meble drewniane. Niektóre nowe środki do pielęgnacji mebli mogą do antyków nie pasować. W czasie czyszczenia drewna naturalnego powinno się tego dokonywać wzdłuż słojów przy użyciu specjalnej miękkiej szmatki. Jeśli mamy meble lakierowane to będzie trzeba je dodatkowo pastować woskiem pszczelim. Na koniec czyszczenia wszystko wycieramy do sucha.

Złota zasada

Na pewno taką złotą zasadą będzie to, że czyści się meble drewniane zawsze środkami, które przeznaczone są wyłącznie do drewna. Jeśli będziemy nakładać olejki nabłyszczającego to będzie można także używać do tego specjalnego pędzelka, który będzie doprowadzał do usunięcia kurzu. Zawsze będzie można też użyć specjalnych preparatów w spray, które będzie można wykorzystać, dzięki czemu dojdzie do usunięcia kurzu i zabezpieczenia mebli przed ponownym osiadaniem.