Strona główna > Meble okrętowe > Kawalerka i jacht - co je łączy?

meble na jachcieCzy mają podobny wystrój wnętrz?

Oczywiście mieszkanie na jachcie raczej będzie przeznaczone dla arabskich szejków. Przeciętnemu człowiekowi pozostaje jedynie korzystanie z małej łódki i żeglugi na Mazurach. Jeśli natomiast chodzi o luksusowe łodzie, to trzeba powiedzieć, że mają one bardzo wiele wspólnego z małą kawalerką.

wnętrze jachtuJak się bowiem okazuje stawia się tam na minimalny design i wykorzystanie wolnej przestrzeni do maksimum. Wszystko, co się da chowa się, ukrywa jeśli tylko będzie taka możliwość. Zlew wysuwany z szafki, półka wkładana do ściany, czy składające się biurko. To trochę tak jakby wziąć do ręki meblowe puzzle, które będą zaskakiwać kreatywnymi rozwiązaniami.

W momencie, gdy ceny mieszkań idą do góry będzie się liczył tak naprawdę każdy metr kwadratowy. Obecnie składane meble nie są już tylko stosowane w Japonii. Okazuje się, że również u nas szuka się różnych wzorów i form optycznych, które będą zmniejszać pomieszczenie. W małych pomieszczeniach wprowadza się najczęściej design, który charakteryzuje się tym, że jest maksymalnie uproszony i minimalistyczny. Dzięki temu wprowadza się tam uczucie porządku i przestrzenności.

jacht wnętrzeKajuty na jachcie mogą nam służyć jako inspiracja do realizacji niewielkiej sypialni. Antresola do spania to ciekawe rozwiązanie, które może mieć różne funkcje. Znajdzie się tam miejsce na książki czy szafę na ubrania. Wersja dla osób, które lubią odważne rozwiązania będzie związana nawet z kominkiem. W małej przestrzeni najbardziej problematyczne jak się wydaje będzie łóżko. Czasy, gdy mamy rozkładane tapczany raczej odchodzą w niepamięć. Dlatego można szukać sposobów, dzięki którym będzie można poradzić sobie z tym problemem i umieścić łóżko nawet na 25 metrach kwadratowych, gdy tylko taka potrzeba się pojawi. Wszystko ograniczone może być wyłącznie naszą wyobraźnią.

Zobacz również