Strona główna > Meble okrętowe > Meble ze Słupska

Meble ze Słupska

meble okrętoweTe osoby, które posiadają luksusowe jachty najczęściej chcą mieć na ich pokładzie także piękne meble, które będą montowane w takich jednostkach. Doskonałą ofertę w tym względzie ma warsztat Andrzeja Wolańskiego ze Słupska, który ma już na swoim koncie meble realizowane właśnie z myślą o luksusowych jachtach.

meble na jacht z PolskiMeble produkowane są na zamówienie firmy HTEP, która prowadzi produkcję luksusowych katamaranów na terenie gdańskiej stoczni. Jachty realizowane są tam na indywidualne zamówienie klientów i przeznaczone są wyłącznie na eksport. To klient od samego początku do końca decyduje o wyposażeniu takiego jachtu. Będzie wybierał nie tylko kwestie techniczne z nim związane ale również to wszystko, co tyczy się wyposażenia, mebli czy nawet wykorzystywanego drewna. Oczywiście takie wybieranie poszczególnych elementów związane jest z wysoką ceną jachtów, która sięga kilku milionów euro.

Stolarz ze Słupska zdecydował się zgłosić w ramach odpowiedzi na ogłoszenie firmy z Gdańska, by zaproponować tworzenie mebli. Po przedstawieniu swojej oferty i próbek własnych prac został zatrudniony. Najwięcej zleceń dla stolarzy w zakresie wyposażenia jachtów pojawia się w okresie od wiosny do lipca. Jest to czas, gdy żeglarze przygotowują się do nowego sezonu i dlatego też jachty wtedy cieszą się największym zainteresowaniem i są chętnie kupowane.

meble okrętowe z PolskiWolański stara się zapewniać, że prace wykonywane przy meblach są oczywiście realizowane ręcznie. Wymagania klientów są bowiem bardzo duże. Dodatkowo kabiny mają ograniczoną powierzchnię, dlatego trzeba wszystko idealnie dopasować dbając między innymi o funkcjonalność przygotowywanych mebli. Muszą one być przygotowane tak, że będzie się je dało przymocować do podłoża, tak by w czasie kołysania nie dochodziło do ich przesuwania. Wszystko musi być zawsze dobrze zaplanowane.

Często konieczne staje się realizowanie mebli o nietypowych kształtach. Wiąże się to oczywiście z wyższą ceną. Meble na jacht przygotowuje się przez około dwa miesiące. Jest to trudna praca, która wymaga maksimum precyzji. Jednocześnie jest jednak dużo lepiej opłacana niż przygotowanie zwykłych mebli. Tutaj można najczęściej zarobić nawet trzy razy więcej.