Strona główna > Przemysł okrętowy > Przemysł okrętowy w Polsce

Przemysł okrętowy w Polsce

przemysł okrętowy w PolsceOkazuje się, że nasz przemysł morski doskonale się rozwija i zdobywa dla siebie kontrakty z całego świata. Udaje się mu wygrywać jakością oraz kompleksowością usług a nie tylko ceną.

przemysł okrętowyJesteśmy w stanie dorównywać najlepszym firmom z krajów zachodnich, co jest naszym wielkim sukcesem na tym rozwijającym się rynku. Podnosimy standardy Okazuje się, że nawet jeśli o tym mało słychać, to ta branża cały czas rośnie i idzie mocno do przodu. Obecnie zwiększyło się zatrudnienie w niej do prawie 32 tysięcy osób.

Dla morskiej gospodarki pracuje w tej chwili już 1600 różnych firm. A przychody sięgają tam nawet 10 mld złotych. W samych sprywatyzowanych spółkach dokonuje się oczywiście największy rozwój i można mówić o tym, że rynek cały czas idzie do przodu. Właściciele zrozumieli, że warto firmę rozwijać i polepszać funkcjonujące standardy do tych europejskich, ponieważ dzięki temu zdecydowanie łatwiej nam będzie walczyć o klientów.

Remontowa Holding na czele

Okazuje się, że sama Grupa Remontowa Holding z Gdańska daje już pracę aż 9 tysiącom osób. Jej przychody przekraczają natomiast 2,5 mld rocznie. W 2014 roku z pochylni zeszło 11 gotowych jednostek a aż 600 statków przeszło kapitalny remont. Okazuje się, że nasze stocznie nie muszą się już martwić o zamówienia, ponieważ mają kontrakty, które pozwalają na budowę statków o wartości nawet 800 mln euro. Konstruktorzy nie muszą już narzekać na brak pracy. Cały czas pracuje około 2 tysięcy specjalistów, którzy zajmują się projektowaniem kolejnych jednostek.

okręt polskiMamy przewagę, ale nie wszyscy drogą do sukcesu jest obecnie oferowanie klientom kompleksowych rozwiązań. Dlatego na naszym rynku właśnie te firmy cieszą się największym zainteresowaniem i można powiedzieć, że są w stanie najlepiej budować swoją popularność. Ma to oczywiście ogromne znaczenie i doprowadza do rozwoju firm.

Inżynierska robota

Polskie firmy potrafią miedzy innymi korzystać obecnie z tej przewagi, jaką daje nam fakt posiadania wielu doskonale przygotowanych do pracy specjalistów. To oni budują branżę i gwarantują, że może ona cały czas iść do przodu.